Програмне забезпечення

Інформаційно-консультаційна система (допомога користувачам)

Даний розділ представляє собою інформаційно-консультаційну систему з питань науково-технічної підтримки державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці.

Метою цієї системи є поліпшення роботи користувачів з інформаційними матеріалами з питань промислової безпеки та охорони праці, що розміщені на сайті ННДІПБОП.

Система складається з 5 підрозділів, в яких описуються наступні інформаційні продукти:
– Програма ведення обліку зареєстрованого технологічного транспорту
– Програма обліку травматизму і нещасних випадків у вугільний галузі
– Реєстр дозволів, що видає Держгірпромнагляд
– Державний реєстр об'єктів підвищеної небезпеки
– ІАС "Підприємства"

Програма ведення обліку зареєстрованого технологічного транспорту

Програмний комплекс «Ведення обліку зареєстрованого технологічного транспорту» створено з метою автоматизації процесу відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів структурними підрозділами Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

Уніфіковану автоматизовану електронно-облікову систему для ведення відомчого обліку зареєстрованого технологічного транспорту розроблено на виконання п. 31 постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8 „Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів” та п. 20.2 наказу Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 8 лютого 2010 р. № 24.

Система має наступні функціональні можливості:
- формування та ведення реєстру підприємств та їх технологічного транспорту;
- ведення автоматизованого контролю своєчасності проходження технічних оглядів;
- реалізація можливості пошуку в базах даних транспортних засобів за їх характеристиками;
- формування звітних документів на основі вибраних користувачем параметрів транспортних засобів, раніше внесених до бази даних записів;
- заповнення бланків заданого зразка (талон про проходження технічного огляду, свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу);
- формування актів, угод і рахунків на основі заданих користувачем параметрів і характеристик транспортних засобів, які занесені до довідників заданого зразка.

На сайті ННДІПБОП за адресою http://ndiop.kiev.ua/index.php?do=static&page=download створено розділ „Облік автотранспорту”, в якому розміщено інсталяційні файли програмних продуктів та оновлення до них (для експертно-технічних центрів та територіальних органів Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду), а також експлуатаційна документація. Особливу увагу необхідно звертати на актуальність встановленої версії. Під час оновлення програмних продуктів необхідно чітко дотримуватися інструкцій, що наведені в розділі.

Програма обліку травматизму і нещасних випадків у вугільний галузі

Програма обліку травматизму і нещасних випадків у вугільний галузі розроблено фахівцями Університету Кентуккі (США) та у жовтні 2009 року інтегровано на сайт ННДІПБОП. Система представляє собою базу даних, інформацію до якої заносять інспектори відповідних територіальних органів Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду. Наповнення бази даних здійснюється за допомогою web-інтерфейсу. Інформація, що заповнюється інспекторами, структурована у вигляді форми звітності про нещасний випадок. Для того, щоб занести інформацію до бази даних, інспектор повинен пройти процедуру аутентифікації, заповнити всі поля акту про нещасний випадок та після перевірки введених даних підтвердити їх автентичність. Після підтвердження заповненої інформації запис автоматично вноситься до бази даних.

Наразі в базі знаходиться інформація стосовно 5 шахт в Донецькій та Луганській областях: ВП “Шахта “Довжанська-Капітальна”, ВП “Шахта “Червоний партизан”, ДП “ВК “Краснолиманська”, ВП “Шахта “Стаханова” та ОП “Шахта ім. В.М. Бажанова”.

Реєстр дозволів, що видає Держпраці

Узагальнена інформація щодо всіх виданих та анульованих дозволів публікується на підставі відповідних договорів з Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року № 1631 „Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами” (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 313), яка передбачає оприлюднення інформації на веб-сайті. Інформація щодо всіх виданих та анульованих дозволів, що міститься на сайті ННДІПБОП, є офіційною інформацією, яку безпосередньо надають (вводять) Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та його територіальні органи, як відповідальні за видачу дозволів.

В системі реалізовані функції сортування та пошуку, що значно полегшує роботу користувачів. Нижче наведено опис деяких функціональних можливостей системи.

В розділі "Дозволи на початок роботи" є можливість переглянути усі дозволи, що видані за останні два місяці. Якщо є необхідність звернутися до дозволу, що був виданий ще раніше – треба скористуватися розділом "Пошук дозволу". Така система пов’язана з потребою полегшення обробки (перегляду) всієї значної кількості дозволів. Дозволи у розділі йдуть списком-таблицею по п’ятдесят дозволів на сторінці. Відповідні графічні позначки сторінок у цьому розділі дають змогу переключатися між сторінками з дозволами. Відповідні авторизовані користувачі мають можливість коректування та знищення інформації щодо дозволів. При цьому авторизовані користувачі мають можливість змінювати інформацію виключно щодо дозволів, які видав тільки орган користувача. Для зміни або знищення інформації щодо дозволу потрібно натиснути на відповідну іконку біля дозволу. Іконок для редагування або знищення взагалі не відображаються, якщо користувач успішно не авторизувався, тобто є звичайним відвідувачем. Також зазначені іконки не відображаються на дозволах, які авторизований користувач не має права змінювати (дозволи, що видані іншим органом). Авторизований користувач має можливість вводити інформацію про новий дозвіл в межах повноважень свого органу, що видає дозвіл. Про дозвіл у списку наводиться скорочена інформація, а саме: номер-код дозволу, назва підприємства, дата закінчення терміну дії та коди робіт/об’єктів. При необхідності більш детальної інформації необхідно натиснути (клікнути) на номер-код дозволу. Відкриється вікно з повною інформацією про цей дозвіл. Для авторизованих користувачів є можливість перегляду інформаційного поля коментар, що недоступно для звичайних відвідувачів. Пошук здійснюється по сукупності заповнених полів по всієї інформації щодо дозволу. Наприклад: якщо заповнено два поля "Орган, що видає дозвіл" та "Статус" то відшукаються дозволи, що задовольняють обидві умови. Також пошук здійснюється по частині фрази. Наприклад: фраза "назва підприємства" відшукається по: "назва підприємства", "назва" та "підприємства". Для того, щоб мати можливість додавати/редагувати/знищувати дозволи необхідно успішно авторизуватися. Є три авторизовані статуси користувачів: головний-системний адміністратор (може змінювати що завгодно), адміністратор органу, що видає дозволи (додає/змінює користувачів свого органу, надає паролі своїм користувачам) та користувач, що має повноваження по зміні інформації про дозволи, що видав його орган ОП.

Державний реєстр об'єктів підвищеної небезпеки

Ведення Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки здійснюється Держгірпромнаглядом на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року № 956 „Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки” (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 313). Інформація про об'єкти підвищеної небезпеки заноситься до бази експертно-технічними центрами.

Робота з реєстром здійснюється виключно за допомогою Internet Explorer. Система безпеки реалізована таким чином, що під одним обліковим записом могла працювати одна людина на тій робочій станції, з якої проводилася процедура реєстрації. В разі переустановлення операційної системи або очистки теки, що містить файли „cookie”, доступ до системи буде анульовано. В такому разі необхідно повторно пройти процедуру реєстрації, попередньо повідомив на електронну адресу object@ndiop.kiev.ua.

Категорія: