ННДІПБОП » Інформація » Всеукраїнський науково-методичний семінар «Імплементація в законодавство України про вибухові матеріали Європейського законодавства»
Всеукраїнський науково-методичний семінар «Імплементація в законодавство України про вибухові матеріали Європейського законодавства»
  14-08-2017  Категорія: Інформація  

03 серпня 2017 року в м. Києві проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар «Імплементація в законодавство України про вибухові матеріали Європейського законодавства».

Для участі в роботі семінару були запрошені представники підприємств гірничодобувної промисловості, діяльність яких пов’язана з поводженням із вибуховими матеріалами промислового призначення.

Організатори семінару: Державна служба України з питань праці, ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці», ДП «Київський експертно-технічний центр Держпраці».

Актуальність проведення семінару обумовлена необхідністю удосконалення законодавства України в умовах прагнення України до Європейської спільноти в рамках Угоди про Асоціацію України з ЄС, що прискорить інтеграційні процеси, спрямовані на забезпечення конкурентоспроможності українського виробника на європейському й світовому ринку.

Відкрив семінар Ярослав Сторож, директор ДУ «ННДІПБОП». Вступне слово було надано Роману Семчуку, директору ДП «КЕТЦ» З доповідями виступили Дмитро Соболевський, головний спеціаліст відділу нагляду у гірничо-видобувній промисловості за вибуховими роботами та утилізацією боєприпасів Держпраці, Володимир Штанько, керівник органу оцінки відповідності ДП «КЕТЦ», Ірина Логінова, завідувач наукової лабораторії виробничої безпеки ДУ «ННДІПБОП».

На семінарі були обговорені найважливіші на сьогоднішній день питання щодо технічного регулювання:

національне законодавство та правові акти у сфері поводження з вибуховими матеріалами;

закон про ліцензування видів господарської діяльності, а також супровідні йому постанови КМУ;

зміни до закону України «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення»;

забезпечення діяльності інституцій у сфері технічного регулювання відповідно до існуючої європейської практики;

розроблення проекту Технічного регламенту вибухових матеріалів промислового призначення;

використання виробниками вибухових матеріалів Технічного регламенту і національних стандартів, гармонізованих з європейськими, які є доказом відповідності вибухових матеріалів вимогам Технічного регламенту;

застосування процедур оцінки відповідності відповідно до європейської практики.

Було звернено увагу учасників семінару на особливості застосування технічних регламентів, вимоги до вибухових матеріалів, проведення оцінки відповідності таким вимогам, декларування вибухових матеріалів та забезпечення надання їх на ринку та нагляду за ними.

Враховуючи обсяг інформації на семінарі та необхідність обговорення проектів законодавчих та нормативних вимог було запропоновано установити у подальшому періодичність проведення аналогічних семінарів один раз на півроку.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.