День вишиванки
2006 року в Україні було започатковано особливе свято – День вишиванки. Хоча студентка історичного факультету Чернівецького національного університету Леся Воронюк, яка запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні, мабуть не здогадувалась, що це так відгукнеться в серцях українців і вже за декілька років стане красивим національним святом.
Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу.
За словами істориків та археологів певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів, які проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.
Крізь віки проніс український народ любов до вишиванки та зберіг особливі традиції її створення. Кожний регіон України може похвалитися своїми унікальними традиціями, які пов'язані з національним орнаментом на одязі, адже кожен регіон нашої країни є особливим, унікальним. Любов до вишиванки, як і любов до України міцно об’єднує країну.
Вишиванка – не лише атрибут свята, а й повсякденний елемент життя українців. Багато для кого вишита сорочка стала справжньою сімейною реліквією, яку бережуть і передають із покоління в покоління.
Вишивка – це завжди особливо та неповторно.
Вишита сорочка одне з сердець України, яке ніколи не перестане битися. Це наша гордість, наш символ і наш скарб.
З Днем вишиванки!



