Заходи до всесвітнього дня охорони праці
З метою підвищення рівня правової культури у сфері безпеки та здоров’я на роботі в Україні Державна установа «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» (далі – ДУ «ННДІПБОП») у квітні 2023 року проводить заходи до Всесвітнього дня охорони праці.
Проблема безпеки та здоров’я на роботі є загальносвітовою, адже за оцінками Міжнародної організації праці (далі – МОП) у світі щорічно реєструється 270 млн. випадків виробничого травматизму, 160 млн. випадків професійних захворювань та помирає близько 2 млн. працівників.
З 2003 року МОП запровадила Всесвітній день охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня. Його призначенням є створення та просування культури охорони праці на підприємствах, що сприятиме забезпеченню безпечних умов праці на кожному робочому місці. Україна доєдналась до проведення Всесвітнього дня охорони праці, коли Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/200 було встановлено День охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці на підприємствах усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.
Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2023 року – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».Цим самим МОП наголошує на необхідності створення надійної системи охорони праці, що має вирішаль незначення для захисту умов праці та забезпечення безпеки та здоров’я працівників.
ДУ «ННДІПБОП» здійснює наукову та науково-технічну діяльність в формі фундаментальних і прикладних наукових досліджень з питань промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, гірничого нагляду, нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Згідно з наказом Державної служби України з питань праці «Про затвердження Тематичного плану науково-дослідних робіт на 2023 рік» ДУ «ННДІПБОП» здійснює наукові розробки моніторингових процедур, з урахуванням ризикоорієнтованого концептуального підходу, у сфері охорони праці; Мінімальних вимог безпеки та охорони здоров’я працівників щодо використання автомобільного транспорту під час трудового процесу; методики оцінювання стану оформлення трудових відносин в Україні; автоматизованого забезпечення інформаційного банку відомостей про випадки професійних захворювань на виробництві; оновлення нормативно-правової бази в сфері охорони праці.
12.04.2023 – 20.04.2023
Анкетування суб’єктів господарювання щодо проблематики створення безпечних та здорових умов праці
26.04.2023
Зустріч з колективом Київського національного лінгвістичного університету з питань забезпечення охорони праці в установі.
27.04.2023 о 10-00 хв.
Проведення засідання Вченої Ради присвяченого Всесвітньому дню охорони праці.
28.04.2023 о 10 год. 00 хв.
Проведення круглого столу «Діалог професіоналів про безпечне та здорове робоче середовище»






