
- Наші Послуги / Оголошення
- 27-03-2023, 14:09
КОРОТКОСТРОКОВА ПРОГРАМА
підвищення кваліфікації учасників професійного навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Безпека та здоров’я на роботі у контексті інтеграції до ЄС»
Напрям:
- Охорона праці
Опис програми:
1. АКТУАЛЬНІСТЬ.
Після підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, Україна вживає значних зусиль для того, щоб привести чинне законодавство у відповідність до міжнародних та європейських стандартів з безпеки і здоров’я на роботі.
Останнім часом ці зусилля були закріплені у Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р, яка створює підґрунтя для реформування та приведення у відповідність національної системи безпеки і здоров’я на роботі до стандартів ЄС та МОП та пропонує план її реалізації.
Директиви ЄС з БЗР, наприклад, такі як, 2009/104/EC від 16 вересня 2009 року, що стосується мінімальних вимог безпеки та здоров’я під час використання робочого обладнання працівниками під час роботи (Європейський Парламент та Рада Європи, 2009a) та 89/656/EEC від 30 листопада 1989 року, що стосується мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я під час використання засобів індивідуального захисту працівниками на робочому місці (Рада Європи, 1989c), були закріплені в чинній нормативно-правовій базі через накази Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики).
Однак, значна кількість нещасних випадків на роботі та профзахворювань вказують на те, що в Україні ще багато належить зробити, коли йдеться про запобігання професійним ризикам та сприянню безпеці, здоров’ю та добробуту працівників.
2. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ.
Підвищення кваліфікації учасників професійного навчання відбувається за спеціальною короткостроковою програмою (далі – Професійна програма), яка розроблена з метою формування у її учасників знань про напрям та категорію «безпека та здоров’я на роботі» у контексті інтеграції України до ЄС.
Навчання передбачає дистанційну форму навчання з поточним та підсумковим контролем.
Програма навчання поділена на 3 (три) модулі та 9 (дев’ять) тем.
3. МЕТА І ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ.
Метою є надання державним службовцям комплексу знань, умінь і управлінських навичок, необхідних для розуміння і оцінювання викликів і можливостей безпеки і здоров’я на роботі в умовах євроінтеграційних прагнень України.
Навчання за Тренінговою програмою передбачає реалізацію таких завдань:
- оволодіння системою знань про:
1) європейське законодавство з безпеки і здоров’я на роботі;
2) нормативно-правову базу з безпеки та здоров’я на роботі в системі чинного законодавства України;
3) директиви ЄС та інші нормативно-правові акти ЄС з безпеки і здоров’я на роботі та їх імплементація в національне законодавство Україні;
- розвиток системи знань, умінь та навичок, які забезпечують здатність ефективно реалізувати державну політику України у сфері безпеки та здоров’я на роботі.
Тренінгова програма розроблена згідно з принципами:
- орієнтації на зміст, напрями, форми, методи та засоби забезпечення діяльності органів державної влади щодо забезпечення державної політики України у сфері безпеки та здоров’я на роботі;
- відкритості, доступності та інтегрованості з професійними програмами і міжнародними стандартами підготовки працівників сфери публічного управління та адміністрування;
- орієнтації на сучасні вимоги до організації навчального процесу;
- гуманізації та гуманітаризації освіти.
4. ВИМОГИ ПРОФЕСІЙНО-КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДО ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ – СЛУХАЧІВ ТРЕНІНГОВОЇ ПРОГРАМИ
Загальні вимоги до слухачів:
- вміння реалізовувати отримані знання відповідно до напряму своєї службової діяльності, систематизовувати, обробляти, аналізувати та узагальнювати інформацію;
- дотримання чинного законодавства, ініціативність, особиста ввічливість, тактовність та витримка.
Слухачі повинні знати:
– зміст основних категорій та понять, щостосуються охорони праці, безпеки та здоров’я на роботі;
– Конституцію України; Закони України та підзаконні нормативно-правові акти, які регулюють діяльність органів державної влади чи місцевого самоврядування;
Слухач повинен уміти:
- орієнтуватися в системі та ієрархії нормативно-правових актів України;
- орієнтуватися в системі та ієрархії нормативно-правових актів ЄС;
- орієнтуватися в основних завданнях державної політики України в сфері безпеки та здоров’я на роботі;
- аналізувати й узагальнювати отриману інформацію;
- реалізовувати отримані знання у практичній діяльності.
5. ХАРАКТЕРИСТИКА ТРЕНІНГОВОЇ ПРОГРАМИ ТА ЇЇ МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
У навчальному процесі підвищення кваліфікації за Тренінговою програмою активно використовуються прогресивні освітні технології, які стимулюють освітні потреби слухачів до опанування новими знаннями та передовим вітчизняним і зарубіжним досвідом, відображають у формах і методах навчання.
Для успішного оволодіння навчальним матеріалом передбачається добирати методи з урахуванням специфіки завдань кожного з етапів навчання за тренінговоюпрограмою.
Навчальній роботі слухачів у процесі застосування різних форм організації навчання передбачається надавати проблемного та комплексного характеру, що полягає у поєднанні завдань, змісту та технологій, пов’язаних як з вивченням теоретичного матеріалу, так і з оволодінням уміннями виконувати практичні завдання, спрямовані на формування умінь, необхідних для забезпечення ефективності підвищення кваліфікації.
У процесі реалізації програми підвищення кваліфікації передбачається використання таких активних засобів навчання:
- опорні структурно-логічні схеми навчального матеріалу;
- витяги з конспектів лекцій;
- слайди за темами семінару;
- тестові завдання для поточного та підсумкового контролю і самоконтролю рівня засвоєння навчального матеріалу;
Програма підвищення кваліфікації передбачає засвоєння питань безпеки та здоров’я на роботі на основі опрацювання відповідних нормативно-правових актів, наукових праць, навчальної літератури і матеріалів періодичних видань, матеріалів Інтернету.
Тренінговапрограма побудована за модульним принципом і складається із загальної, функціональної і галузевої складових.
Опрацювання навчального матеріалузапрограмою підвищення кваліфікації потребує використання поточного та підсумкового контролю із застосуванням тестових завдань, індивідуальних та фронтальних бесід тощо.
Тривалість навчальної роботи за Тренінгова програмою складає1кредит ЄКТС (30 годин), із них дистанційне навчання – 0,67 кредити ЄКТС (20 годин). Навчання визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС) та академічних годинах (1 академічна година становить 45 хвилин, 2 академічні години без перерви – 1 годину 20 хвилин) і включає час для проведення навчальних занять під керівництвом викладачів та самостійної навчальної роботи слухачів, враховуючи, що обсяг одного кредиту ЄКТС становить 30 годин).
Для працівників Держпраці та її територіальних органів підвищення кваліфікації за даною програмою безкоштовне. Для всіх інших слухачів вартість підвищення кваліфікації становить 900 грн 00 коп.






- Наші Послуги
- 5-02-2021, 12:47

- Наші Послуги
- 1-05-2020, 12:00
- Збірник наукових праць «Проблеми охорони праці в Україні» (періодичність – чотири рази на рік). Збірник наукових праць «Проблеми охорони праці в Україні» включено до Переліку періодичних наукових фахових видань України Категорії «Б» за спеціальністю 263 «Цивільна безпека» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (наказ МОН України від 24 вересня 2020 року № 1188).
- Інформаційний бюлетень з питань праці (передплатне видання; індекс 40637 у Каталозі видань України; виходить щоквартально). Висвітлення питань з промислової безпеки проводиться в окремій рубриці видання
Контактна інформація:
Поштова адреса: 04060, м. Київ, вул. Вавілових, 13
Електронна адреса: ndiopinfo@ukr.net
Контактна особа – Остапчук Наталія Вадимівна
Посилання на сайт збірника: https://journal-nndipbop.com/index.php/journal



- Наші Послуги
- 1-05-2020, 12:00
Інформаційно-консультаційна система (допомога користувачам)
Даний розділ представляє собою інформаційно-консультаційну систему з питань науково-технічної підтримки державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці.Метою цієї системи є поліпшення роботи користувачів з інформаційними матеріалами з питань промислової безпеки та охорони праці, що розміщені на сайті ННДІПБОП.
Система складається з 5 підрозділів, в яких описуються наступні інформаційні продукти:
– Програма ведення обліку зареєстрованого технологічного транспорту
– Програма обліку травматизму і нещасних випадків у вугільний галузі
– Реєстр дозволів, що видає Держгірпромнагляд
– Державний реєстр об'єктів підвищеної небезпеки
– ІАС "Підприємства"
Програма ведення обліку зареєстрованого технологічного транспорту
Програмний комплекс «Ведення обліку зареєстрованого технологічного транспорту» створено з метою автоматизації процесу відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів структурними підрозділами Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.Уніфіковану автоматизовану електронно-облікову систему для ведення відомчого обліку зареєстрованого технологічного транспорту розроблено на виконання п. 31 постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8 „Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів” та п. 20.2 наказу Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 8 лютого 2010 р. № 24.
Система має наступні функціональні можливості:
- формування та ведення реєстру підприємств та їх технологічного транспорту;
- ведення автоматизованого контролю своєчасності проходження технічних оглядів;
- реалізація можливості пошуку в базах даних транспортних засобів за їх характеристиками;
- формування звітних документів на основі вибраних користувачем параметрів транспортних засобів, раніше внесених до бази даних записів;
- заповнення бланків заданого зразка (талон про проходження технічного огляду, свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу);
- формування актів, угод і рахунків на основі заданих користувачем параметрів і характеристик транспортних засобів, які занесені до довідників заданого зразка.
На сайті ННДІПБОП за адресою http://ndiop.kiev.ua/index.php?do=static&page=download створено розділ „Облік автотранспорту”, в якому розміщено інсталяційні файли програмних продуктів та оновлення до них (для експертно-технічних центрів та територіальних органів Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду), а також експлуатаційна документація. Особливу увагу необхідно звертати на актуальність встановленої версії. Під час оновлення програмних продуктів необхідно чітко дотримуватися інструкцій, що наведені в розділі.
Програма обліку травматизму і нещасних випадків у вугільний галузі
Програма обліку травматизму і нещасних випадків у вугільний галузі розроблено фахівцями Університету Кентуккі (США) та у жовтні 2009 року інтегровано на сайт ННДІПБОП. Система представляє собою базу даних, інформацію до якої заносять інспектори відповідних територіальних органів Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду. Наповнення бази даних здійснюється за допомогою web-інтерфейсу. Інформація, що заповнюється інспекторами, структурована у вигляді форми звітності про нещасний випадок. Для того, щоб занести інформацію до бази даних, інспектор повинен пройти процедуру аутентифікації, заповнити всі поля акту про нещасний випадок та після перевірки введених даних підтвердити їх автентичність. Після підтвердження заповненої інформації запис автоматично вноситься до бази даних.Наразі в базі знаходиться інформація стосовно 5 шахт в Донецькій та Луганській областях: ВП “Шахта “Довжанська-Капітальна”, ВП “Шахта “Червоний партизан”, ДП “ВК “Краснолиманська”, ВП “Шахта “Стаханова” та ОП “Шахта ім. В.М. Бажанова”.
Реєстр дозволів, що видає Держпраці
Узагальнена інформація щодо всіх виданих та анульованих дозволів публікується на підставі відповідних договорів з Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року № 1631 „Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами” (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 313), яка передбачає оприлюднення інформації на веб-сайті. Інформація щодо всіх виданих та анульованих дозволів, що міститься на сайті ННДІПБОП, є офіційною інформацією, яку безпосередньо надають (вводять) Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та його територіальні органи, як відповідальні за видачу дозволів.В системі реалізовані функції сортування та пошуку, що значно полегшує роботу користувачів. Нижче наведено опис деяких функціональних можливостей системи.
В розділі "Дозволи на початок роботи" є можливість переглянути усі дозволи, що видані за останні два місяці. Якщо є необхідність звернутися до дозволу, що був виданий ще раніше – треба скористуватися розділом "Пошук дозволу". Така система пов’язана з потребою полегшення обробки (перегляду) всієї значної кількості дозволів. Дозволи у розділі йдуть списком-таблицею по п’ятдесят дозволів на сторінці. Відповідні графічні позначки сторінок у цьому розділі дають змогу переключатися між сторінками з дозволами. Відповідні авторизовані користувачі мають можливість коректування та знищення інформації щодо дозволів. При цьому авторизовані користувачі мають можливість змінювати інформацію виключно щодо дозволів, які видав тільки орган користувача. Для зміни або знищення інформації щодо дозволу потрібно натиснути на відповідну іконку біля дозволу. Іконок для редагування або знищення взагалі не відображаються, якщо користувач успішно не авторизувався, тобто є звичайним відвідувачем. Також зазначені іконки не відображаються на дозволах, які авторизований користувач не має права змінювати (дозволи, що видані іншим органом). Авторизований користувач має можливість вводити інформацію про новий дозвіл в межах повноважень свого органу, що видає дозвіл. Про дозвіл у списку наводиться скорочена інформація, а саме: номер-код дозволу, назва підприємства, дата закінчення терміну дії та коди робіт/об’єктів. При необхідності більш детальної інформації необхідно натиснути (клікнути) на номер-код дозволу. Відкриється вікно з повною інформацією про цей дозвіл. Для авторизованих користувачів є можливість перегляду інформаційного поля коментар, що недоступно для звичайних відвідувачів. Пошук здійснюється по сукупності заповнених полів по всієї інформації щодо дозволу. Наприклад: якщо заповнено два поля "Орган, що видає дозвіл" та "Статус" то відшукаються дозволи, що задовольняють обидві умови. Також пошук здійснюється по частині фрази. Наприклад: фраза "назва підприємства" відшукається по: "назва підприємства", "назва" та "підприємства". Для того, щоб мати можливість додавати/редагувати/знищувати дозволи необхідно успішно авторизуватися. Є три авторизовані статуси користувачів: головний-системний адміністратор (може змінювати що завгодно), адміністратор органу, що видає дозволи (додає/змінює користувачів свого органу, надає паролі своїм користувачам) та користувач, що має повноваження по зміні інформації про дозволи, що видав його орган ОП.
Державний реєстр об'єктів підвищеної небезпеки
Ведення Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки здійснюється Держгірпромнаглядом на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року № 956 „Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки” (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 313). Інформація про об'єкти підвищеної небезпеки заноситься до бази експертно-технічними центрами.Робота з реєстром здійснюється виключно за допомогою Internet Explorer. Система безпеки реалізована таким чином, що під одним обліковим записом могла працювати одна людина на тій робочій станції, з якої проводилася процедура реєстрації. В разі переустановлення операційної системи або очистки теки, що містить файли „cookie”, доступ до системи буде анульовано. В такому разі необхідно повторно пройти процедуру реєстрації, попередньо повідомив на електронну адресу object@ndiop.kiev.ua.

- Наші Послуги
- 5-02-2020, 13:02






